نوشتن خلاقانه و مزایای آن برای سلامتی

این نوع درمان نوشتاری می تواند به ما در حل و فصل احساسات و حالات منفی مان کمک کند. با این حال، به یاد داشته باشید که تروما و زخم روحی تان هنوز تازه است و بنابراین شما احساس بدی دارید، لذا ممکن است برای مقابله با آن از طریق نوشتن هنوز خیلی زود باشد.

لطفا صبور باشید اگر شما آماده نوشتن جملات پر معنی هستید، ابتدا باید عمیق ترین افکار و احساسات خود را در مورد یک رویداد آسیب زا به رشته تحریر در آورید. به بررسی این موضوع بپردازید که چگونه این تروما در زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت. شما ممکن است به مدت پنج دقیقه یا حداکثر ۲۰ دقیقه بنویسید. نوشتن چیزهایی که باعث ناراحتی تان می شود اغلب می تواند به شما کمک کند که از آنها فارغ شوید.

مزایای نوشتن

به نظر می رسد که سلامت جسمانی از طریق نوشتن بهبود یابد. بعضی از مزایای رایج این نوع درمان عبارتند از:

  1. کاهش فشار خون استراحتی
  2. بهبود تحرک و کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید.
  3. کاهش علائم اضطراب
  4. کاهش علائم افسردگی، علائم مربوط به تروما و مشکلات رفتاری در کودکان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه.
  5. کاهش علائم بیماری و بهبود شناخت در بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر مزمن
  6. کاهش معاینات بهداشتی و کاهش علائم جسمی در بیماران مبتلا به سرطان روده، پستان و یا پروستات.
  7. بهبود عملکرد ریه در بیماران مبتلا به آسم.

به نظر می رسد حتی ایمنی بدن نیز با نوشتن افزایش یابد. بیماران مبتلا به ایدز / اچ آی وی که در مورد تجربیات منفی زندگی خود می نوشتند، تعداد لنفوسیت های CD4 بیشتری را تولید می کردند. در یک مطالعه دیگر، افرادی که در مورد تجربیات تروماتیک قبل از دریافت واکسن هپاتیت B، احساسات خود را نوشته بودند، پاسخ ایمنی قوی تری را نشان دادند و آنتی بادی بیشتری را تولید نمودند.

دکتر پنباکر، یکی از محققان برجسته در زمینه نوشتار و دکتر سوزان لوتگندورف، یکی از پژوهشگران برجسته روانشناسی بهداشتی که تحقیقاتی را در زمینه این موضوع انجام داده اند، بر این نکته تأکید نمودند که نوشتن مزایای زیادی دارد و ، مردم باید بتوانند همه احساسات خود را به رشته تحریر دراورند.

منبع: مزایای نوشتن

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*