رابطه بین مصرف میوه و هوش کودک

رابطه بین مصرف میوه و هوش کودک

داروینه – سلامت کودکان | به گزارش داروینه؛ می خواهیم در این نوشته در مورد رابطه بین مصرف میوه و هوش کودک صحبت کنیم ، کودکانی که میوه مصرف می کنند دارای هوش بیشتری هستند ، در این رابطه تحقیقاتی هم انجام شده است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم . در صورت تمایل با داروینه همراه باشید.

رابطه بین مصرف میوه و هوش کودک

شاید همه ما شنیده باشیم كه خوردن یك عدد سیب در روز می‌تواند مانع بسیاری بیماریها از جمله سكته مغزی و حمله قلبی شود، اما اخیرا پزشكان و محققان به این نتیجه رسیده‌اند كه خوردن میوه در دوران بارداری می‌تواند رشد شناختی كودك را افزایش داده و در دوران یكسالگی یا سال اول زندگی به مراتب سطح هوشی ،شناخت اجتماعی و عاطفی وی از دیگران ممتاز باشد.

بر طبق گزارش‌های یک مجله معتبر، مادرانی كه در طول بارداری خود بیشتر از میوه‌ها استفاده كرده بودند، فرزندشان در سال اول زندگی دارای ضریب هوشی و رشد شناختی بیشتری بودند. در این تحقیق میزان و میانگین هوشی كودك ۱۰۰ برآورد شده كه دو سوم افراد دارای ضریب هوشی یا IQ 15 الی ۸۵ می‌باشند. بر همین اساس مادرانی كه در طول بارداری شش یا هفت وعده میوه و یا آبمیوه میل می‌كردند كودك آنها دارای امتیاز بالاتر بود.

مصرف میوه و هوش کودک

مصرف میوه و هوش کودک

یكی از اساتید دانشگاه می‌گوید میوه و آبمیوه تازه سابقه طولانی در یادگیری و تقویت حافظه دارد و كمبود آن ممكن است باعث عقب افتادگی ذهنی و اوتیسم گردد.

هر چند پزشكان معتقدند كه مادرانی كه دارای دیابت بارداری هستند باید با پزشك خود مشورت كنند تا میزان مفید در خوردن میوه را رعایت نمایند. آنها در ادامه می‌گویند، باید برنامه‌ای منظم و سازماندهی شده برای مادران تهیه شود كه بتوانند فرزندانی با رشد شناختی و IQ بالاتر بدنیا آورند.

منبع : zendegionline

نوشته رابطه بین مصرف میوه و هوش کودک اولین بار در داروینه پدیدار شد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*